Джайънтс QB Томи Де Вито губи перченето си в битка даун срещу Сейнтс
AP News | 2023-12-18 | 02:16:19

НЮ ОРЛЕАНС (AP) — Яркият агент на Томи Де Вито, Шон Стелато, беше облечен в яркозелено яке на страничната линия на Superdome преди New York Giants да играе Ню Орлиънс Сейнтс в неделя.

След това той гледа как Сейнтс оставят клиента му черно-син.

Де Вито, действащият офанзивен играч на седмицата в NFC, беше уволняван седем пъти и не донесе тъчдаун в грозна загуба с 24-6, която сложи край на поредицата от три победи на Джайънтс и постави Ню Йорк (5-9) на ръба на елиминирането в плейофите.

Атмосферата не приличаше на представянето му при победата с 24-22 срещу Грийн Бей в понеделник вечерта, когато той завърши 10 от 11 подавания през второто полувреме и избяга 10 пъти за 71 ярда.

„Не мисля, че играхме с достатъчно перчене и го наложих на себе си“, каза Де Вито. „На моменти изпадахме в малко затишие.“

Де Вито се беше превърнал в процъфтяващ култов герой в Ню Йорк като новобранец, който все още живееше с родителите си в Ню Джърси и израсна на няколко мили от стадион MetLife, дома на Джайънтс.

Кадър на Стелато и Том Де Вито старши, разменящи целувки по бузата по време на победата срещу Пакърс, стана вирусен. Предпочитаното празнуване на DeVito след големи игри – стискане на пръсти в класически италиански жест „ma che vuoi“ – също беше хит.

Гигантите нямаха почти какво да празнуват в неделя.

Светците ограничиха бягащия бек Сакуон Баркли до 14 ярда при девет пренасяния. Гигантите реализираха само 2 от 16 трети дауна. Единствените точки на Ню Йорк бяха от полеви голове в края на първия и последния им удар на първото полувреме и двете дойдоха благодарение на дузпите на Светците.

На фона на всичко това Светците имитираха празнуването на Де Вито с пръст след тяхното собствено големи игри.

„Не го знаех, докато току-що не казахте това“, каза DeVito, когато го попитаха дали е притеснен от този ход. „Виждате това във всички спортове. Всичко е забавление и игри.“

Де Вито се обвиняваше, че е подхвърлил уаййд ресивъра Дариус Слейтън дълбоко в първото разиграване на мача и е отстранил Дарън Уолър от тесния край, който беше активиран като контузен резерв, след като пропусна предишните пет мача , при пас през четвъртата четвърт.

Той нямаше много шансове между тези игри.

Ню Орлиънс го уволни четири пъти преди полувремето и още три пъти след това. Той завърши 20 от 34 за 177 ярда, връщайки 68 от тези ярда на чувалите и умишлено наказание за земя.

Светците влязоха наравно предпоследно в NFL с 23 чувала и без нито един повече от четири във всеки мач.

„Те свършиха добра работа с изпълнението на каскади, а ние не свършихме достатъчно добра работа, за да ги блокираме“, каза треньорът на Джайънтс Брайън Дабол. „Те спряха бягането и бяха ефективни при покриването на пасове. Имахме някои отпадания там рано, които можеха да ни помогнат.“

Де Вито трябваше да напусне за последните четири игри от първото полувреме, след като отнесе предмишница близо до главата от корнербек Айзък Ядом при схватка, но той получи разрешение да се върне за началото на третата четвърт.

Оттук нататък всичко се обърка. Светците отбелязаха тъчдаун при откриването си, за да продължат с 14-6. Джайънтс имаха последователни три и аута и изоставаха с три резултата, докато най-накрая успяха да постигнат първи спад през четвъртата четвърт.

„НФЛ не е лесна“, каза Де Вито. „Не е за всеки, но нашата работа е да излезем там и да сме готови за игра. Винаги съм по-суров към себе си от всеки друг, но в същото време не искам да се самонасилвам за нещата. Всичко това е учебен опит и растеж на екипа.“